Om Oss

Välkommen till IMS Ventilation

Vi är ett medelstort företag inom Ventilationsbranschen där vi åtar oss allt från små reparationer till entreprenader. Våra kunder är allt från små privata fastighetsägare till större fastighetsägare, kommuner och byggentreprenörer.

Vår styrka är att vi har korta inställelsetider och korta beslutsvägar inom företaget.

VD

Jonas Boberg

Våra tjänster

Konstruktion

Mindre anläggningar ritar vi själva i CAD, och vid större projekt anlitar vi externa konsulter

Montage

Vi utför allt från små hyresgästanpassningar till större anläggningar såsom skolor och köpcentrum.

Styr & Regler

Altt från felsökningar/reparationer i gamla anläggningar till nya större anläggningar med fjärrövervakning via webben.

Injustering

Vi utför injustering av luftflöden på allt från enstaka rum till hela anläggningar.

OVK Besiktning

Som referens på OVK-besiktningar har vi Botkyrka kommun, Sollentuna Centrum och Stena Fastigheter.

Åtgärder OVK-besiktning

Vi utför åtgärder efter OVK-besiktningar och rekommenderar eventuella energisparande åtgärder.

Pågående projekt

Sorry, an error occurs from Facebook API: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.

Medarbetare

Jonas Boberg
VD / Ägare
OVK Besiktningsman Behörighet K
Projektledare
0707-831140
jonas@imsvent.se 

Bosse Karlsson
Styrelseordförande / Ägare
Projektledare
0734-416020
bosse@imsvent.se 

Ulf Eklund
Servicetekniker
0734-416055
ulf@imsvent.se 

Janne Elgeryd
Ventilationsmontör
0734-416015
janne@imsvent.se 

Jimmy Dennerby
Ventilationsmontör
0707-588999
jimmy@imsvent.se 

Fredrik Schullström
Ventilationsmontör
0734-416061
fredrik.schullstrom@imsvent.se 

Robin Schullström
Ventilationsmontör
0734-416012
info@imsvent.se

Mark Hughes
Ventilationsmontör / Servicetekniker
0707-588994
mark@imsvent.se

Christer Nordin
Ventilationsmontör / Servicetekniker
0707-589045
christer@imsvent.se 

Peter Qvist
Ventilationsmontör / Servicetekniker
0734-416006
peter@imsvent.se 

Referenser

Kontakta oss


Top